Стоматологічна практика ОРІС Стоматологія високих технологій
ГОЛОВНА ПОСЛУГИ НАШІ ЦІНИ АКЦІЇ КОНТАКТ БЕЗПЕКА ПРО НАС Питання та відповіді
Ласкаво просимо на наш сайт

Скільки живуть зуби без нерва ?

- Пациент скорее жив чем мертв!

з казки «Золотий ключик або Пригоди Буратіно»

А.Н.Толстой

Часто тільки зубний біль приводить пацієнта в стоматологічний кабінет. Коли навіть ліки і препарати від зубного болю не допомагають, стоматолог оглянувши вас ставить діагноз пульпіт або ж запалення нерва. Запалення нерва, на відміну від інших запалень є незворотнім – це означає, що єдиним лікуванням є видалення нерва, який знаходиться в спеціальному каналі зуба, кореневому каналі. Звідси і інша назва – лікування кореневих каналів або ендодонтія. Кількість кореневих каналів в зубах людини різниться від одного до чотирьох. Іноді, дуже рідко, зустрічається до семи каналів в одному зубі. Обов’язкове пломбування всіх каналів, які є в зубі, якщо б хоча б один канал з усіх наявних не знайдений або не пролікований, то прогноз такого зуба дуже сумнівний.

Для успішного прогнозу строку служби депульпованого зуба (це такий зуб, в  якого забрали нерв і пролікували канали):

-        Всі канали повинні бути запломбовані в стерильних умовах до верху – обов’язкова умова  стерильності це використання кофердаму, латексної ізоляції для зуба.

-        Необхідно забрати весь нерв. З усіх каналів.

-        Бажано використання збільшувальних систем (мікроскоп, лінзи) для того, щоб бачити, що є всередині каналу.

-        Кореневі канали мають бути запломбовані сучасними матеріалами, які пломбують не тільки головний канал, але й мікроканали, що йдуть в сторону від основного.

-        Обов’язково закрити герметично зуб пломбою, реставрацією, або переважно коронкою для запобігання потрапляння інфекції в канал зуба.

При точному виконанні всіх правил лікування кореневих каналів зуба, депульповані зуби живуть так само, як і зуби з нервами. Єдиною загрозою для таких зубів є травма – наприклад вкусити ложку, кістку, камінчик, відкрити пиво та інші випадковості. В такому випадку навіть найкраще пролікований зуб може зламатись і його треба буде видалити.

Отже, приблизно 20% прогнозу залежить від пацієнта, від його поводження з власними зубами, 20% від того, наскільки був зруйнований зуб і 60% від лікаря, його освіти, вмінь, навичок, обладнання, матеріалів, які він використовує.

Пересічному пацієнту важко перевірити дотримання всіх етапів лікування і точності їх виконання, але рівень матеріалів можна оцінити по прайсу стоматологічного кабінету, не може бути при дешевих цінах якісних матеріалів і послуг. І навпаки, поважаючий себе лікар не буде працювати дешевими, неякісними матеріалами.

м. Івано-Франківськ вул. Лепкого 47/б тел. 55-23-29 Розробка та підтримка
студія "Абріс-ком"
abris.com.ua