Стоматологічна практика ОРІС Стоматологія високих технологій
ГОЛОВНА ПОСЛУГИ НАШІ ЦІНИ АКЦІЇ КОНТАКТ БЕЗПЕКА ПРО НАС Питання та відповіді
Ласкаво просимо на наш сайт

       Реставрація зубів
     В сучасній стоматології під фразою "реставрація зубів" ми розуміємо відновлення зовнішнього вигляду зуба, так щоб він був максимально схожим на природній зуб. В ідеалі - взагалі не відрізнявся від оточуючих зубів і вписувався в посмішку людини. Поговоримо про реставрацію зубів пломбувальними матеріалами. Реставрація виконується тільки живих зубів. Чому саме живих? Та тому, що депульповані (без нерва) зуби, не варто відновлювати пломбувальним матеріалом, для їх надійного відновлення застосовуються різного роду штифти, вкладки, металокерамічні і суцільнокерамічні коронки на оксиді цирконію.

Отже, для реставрації зубів використовуються:

v        Склоіономерні цементи

v        Композити хімічного затвердіння

v        Композити світлового затвердіння

Склоіономерні цементи хімічного твердіння для реставрації зубів сьогодні, хоча подекуди і застосовуються, але точно не в нашій стоматологічній клініці. Крім низької ціни, інших переваг вони не мають. Сьогодні для художньої реставрації зубів є надійні, кольоростійкі, такі що добре поліруються, стійкі до стирання композити світлового затвердіння або, як їх ще називають, фотокомпозити чи фотополімери.

Крім всіх перерахованих властивостей, фотокомпозити, застосовуються не тільки в реставрації зубів, але і в терапевтичній стоматології, мають адгезію (прилипання) до тканин на молекулярному рівні. Такий матеріал не може відірватися від реставрованого місця, бо сила і глибина проникнення  матеріалу  в емаль і дентин зуба занадто велика .

Розрізняють фотополімери для реставрації різних груп зубів.

Матеріал для фронтальних має багатий вибір кольорів емалі та дентину, а так само прозорий шар для імітації ріжучого краю. Дає можливість легко відполірувати поверхню, а деякі матеріали мають властивість хамелеона, при художній реставрації зубів вони підлаштовуються під колір емалі.

Важливо відзначити, що при естетичній реставрації зубів фотополімер накладається маленькими порціями, для компенсації полімеризаційної усадки. Таким чином, стоматолог усуває напругу по контакту емаль - пломба, що призводить до стабільного, довготривалого результату.

Проте є ситуації, коли для реставрації зубів пломбувальні матеріали застосовувати не слід. Це відноситься до депульпованих (мертвих) зубів. Там застосовуються ортопедичні методи відновлення коренів зубів.

 

      
 
 
  
 
 
 
 
 
 

 

 

 
м. Івано-Франківськ вул. Лепкого 47/б тел. 55-23-29 Розробка та підтримка
студія "Абріс-ком"
abris.com.ua