Стоматологічна практика ОРІС Стоматологія високих технологій
ГОЛОВНА ПОСЛУГИ НАШІ ЦІНИ АКЦІЇ КОНТАКТ БЕЗПЕКА ПРО НАС Питання та відповіді
Ласкаво просимо на наш сайт

       Прорізування зубів
    

Терміни прорізування зубів можуть характеризувати як біологічний, так і паспортний вік дитини. Процес і терміни прорізування зубів залежать не тільки від успадкованих генетичних параметрів. Але на терміни прорізування зубів можуть впливати зовнішні і внутрішні чинники. Наприклад: кліматичні умови, характер харчування, якість питної води та інше. У зв'язку з цим у різних регіонах терміни прорізування постійних зубів коливаються. У людини протягом життя відбувається зміна 20 зубів один раз, а решта 8-12 зубів не змінюються, вони прорізаються спочатку постійними (корінними).

До трьох років у дитини прорізуються всі молочні зуби, які до 5 років починають поступово змінюватися на постійні.

Всього молочних зубів 20: на кожній щелепі розташовується 4 різця (4 центральних зуба), 2 ікла (треті від центру або «очні») і 4 моляра (четвертий та п'ятий від центру «жувальні» зуби).

 У дорослої людини в нормі 28-32 постійних зуба: на кожній щелепі розташовується по 4 різці, 2 ікла, 4 премоляра і 4-6 молярів. Розвиток третього моляра («зуба мудрості») може не відбутися взагалі, при вродженій адентії третіх молярів, що вважається так само нормою. Можлива й інша ситуація: зуб "мудрості" закладається в товщі щелепи, але ніколи не прорізується через неправильне положення або нестачу місця в щелепі. Така ситуація зустрічається дуже часто.

Після прорізування всіх молочних зубів між ними відсутні треми (щілини, проміжки), що є нормою. Але в міру зростання щелепи перед зміною молочних зубів на постійні повинні з'являтися проміжки між молочними зубами. Цей процес необхідний, оскільки постійні зуби за розміром більше молочних і якщо проміжки не утворюються, то постійні зуби не поміщаються в щелепи і дитина отримує «криві» постійні зуби.

 Паралельно з утворенням проміжків між тимчасовими зубами, відбувається «розсмоктування» корінців молочних зубів, після чого зуби по черзі розхитуються і випадають.

Загальної думки про нормальні терміни прорізування зубів не існує, оскільки наукові дослідження різних авторів проводилися в різних регіонах і в різні роки минулого і нашого століття.

Процес прорізування молочних зубів рідко протікає безсимптомно

Процес прорізування молочних зубів рідко протікає безсимптомно. Як правило, можуть виникнути неприємні для дитини і батьків ознаки. Однією з них є підвищене слиновиділення і, як наслідок, подразнення навколо рота і на підборідді. Дитина повинна постійно щось гризти і кусати через те, що у неї сверблять ясна. Тканина ясен у маленької дитини дуже ніжна, тому прорізування зубів може викликати біль, підвищення температури. Дитина вередує, може відмовлятися від їжі, погано спати. У цей період у дитини може виникнути рідкий стул. На яснах дитини можуть виникнути гематоми у вигляді синюватих горбків.

Всі ці симптоми природні і не повинні лякати батьків. Проте завданням батьків є максимально полегшити дитині неприємні відчуття, пов'язані з прорізуванням перших зубів. Добре допомагають холодні компреси, рясне охолоджене пиття (призводить до заповнення втрати рідини при слинотечі і діареї), сильний масаж ясен (у тому числі - використання різних пристосувань для смоктання і покусування), використання спеціальних гелів для знеболювання, зняття свербіння та антисептичної терапії.

Проте, згідно останнім дослідженням, більша частина перерахованих вище симптомів не є наслідком прорізування молочних зубів. Вони бувають пов'язані з порушенням харчування, наявністю інфекції і т.д. Як правило, процес прорізування перших зубів збігається з початком підгодовування. Нова їжа, зменшення захисної функції материнського молока, дефіцит вітамінів - все це може призвести до ослаблення загального імунітету дитини в цей період і до підвищення сприйнятливості до інфекцій. Тому саме в цей період необхідно самим ретельним чином стежити за здоров'ям дитини і при перших ознаках нездужання звертатися до педіатра, щоб не пропустити якого-небудь захворювання.

 

       
 
 


 
  
 
 
 

 

 

 
 
 
м. Івано-Франківськ вул. Лепкого 47/б тел. 55-23-29 Розробка та підтримка
студія "Абріс-ком"
abris.com.ua