Стоматологічна практика ОРІС Стоматологія високих технологій
ГОЛОВНА ПОСЛУГИ НАШІ ЦІНИ АКЦІЇ КОНТАКТ БЕЗПЕКА ПРО НАС Питання та відповіді
Ласкаво просимо на наш сайт

Неприємний запах з рота

Одним з найбільш поширених ознак стоматологічних захворювань є неприємний запах з роту. Він є властивим для більшості патологічних станів і в залежності від процесу змінюється його інтенсивність. Неприємний запах з роту проблема, яку цілком можна вирішити, оскільки методи її лікування прості й дієві.

Причини виникнення неприємного запаху з роту

Основними причинами неприємного запаху з рота є:   стоматологічні захворювання (карієс зубів та його   ускладнення,  захворювання слизових оболонок ротової  рожнини, парадонтальні  захворювання, неякісні протези і ортодонтичні конструкції);   відсутність індивідуальної     гігієни ротової порожнини, в результаті чого в ротовій порожнині накопичується велика кількість бактерій;   захворювання верхніх дихальних шляхів; системні   захворювання.  Причиною появи неприємного запаху з рота   також можуть стати  деякі захворювання внутрішніх органів   (печінки, шлунка,  шлунково-кишкових захворювань). Але все  ж таки в переважній  більшості випадків стоматологічні проблеми є основною   причиною виникнення неприємного запаху з порожнини  рота!

Роль бактерій у виникненні неприємного запаху з роту

Бактерії - це живі мікроорганізми, які існують в роті кожної людини у величезній кількості. Ротова порожнина - найбільш густонаселена бактеріями частина людського організму. Бактерії проживають у рівчаках зубів, на спинці язика, на мигдалинах, в каріозних порожнинах, в складках слизових оболонок, на слизових оболонках щік. Бактерії харчуються тими продуктами, які попадають у ротову порожнину і виділяють токсини. Відходи життєдіяльності деяких бактерій являють собою сірчані з'єднання. Які і є причиною неприємного запаху з роту. При низькому рівні індивідуальної гігієни ротової порожнини або її відсутності кількісний та якісний склад бактерій збільшується в десятки і сотні разів за дуже короткий час. Цей нестримний бактеріальний ріст буде продовжуватися до безмежності його можна припинити лише проведенням регулярних заходів по догляду за ротовою порожниною.

Як впливає зубний наліт на утворення неприємного запаху з роту

Більшість сірчаних утворень, які викликають неприємний запах з роту, виділяються анаеробними бактеріями. Анаеробні - це такі бактерії, які живуть і розмножуються в тих місцях, де немає кисню. У ротовій порожнині відбувається постійна боротьба за виживання між бактеріями, які виділяють і не виділяють сірчані з'єднання. Коли між ними встановлюється рівновага, запах з роту можна назвати свіжим. При низькому рівні гігієни ротової порожнини або ж при її відсутності збільшується сукупність зубного нальоту, що і порушує рівновагу в інтересах бактерій, які утворюють неприємний запах. Зубний наліт є ідеальним місцем проживання для анаеробних бактерій, оскільки в ньому немає кисню. З цього випливає, що чим більше зубного нальоту, тим більше більш неприємний запах з роту.

Наліт на язику

У більшості випадків бактерії, які викликають неприємний запах з роту, збираються на язиці і в проміжках між зубів. Язик являє собою м’язовий орган, який покриває різноманітна за своєю будовою слизова оболонка. Від анатомічної будови язика залежить кількість бактерій, які накопичуються на ньому. Наліт на язиці білого кольору має товщину всього 0,1-0,2 мм; ближче до задньої ділянки язика він стає все більш щільнішим і товстим. На передній частині язика нальоту менше, оскільки ця ділянка язика самоочищається під час руху в ротовій порожнині. Задня частина язика, під час його рухів, торкається лише м'якого піднебіння, тому бактерії, які викликають неприємний запах, накопичуються саме в цій ділянці язика. Щоб зменшити кількість нальоту, слід належним чином чистити язик, особливо на задньому його ділянці.

Захворювання пародонту

Пародонт - це сукупність частин зуба, які забезпечують приєднання зуба до зубної альвеоли. До його складу входять: цемент кореня зуба, періодонт, стінка зубної альвеоли і ясна. При поганій гігієні ротової порожнини мікроорганізми утворюють структурні маси - мікробні зубні бляшки (зубний наліт). Скупчення зубного нальоту особливо інтенсивно відбувається в місцях, звідки його найважче видалити: ділянка шийок зубів і ясенної боріздки. У міру накопичення зубного нальоту він пропитується мінеральними солями і відбувається трансформація зубного нальоту на зубний камінь. Щільна маса зубного каменю зверху виявляється покритою активним шаром мікроорганізмів, які продовжують свою життєдіяльність. У їх складі з'являються патогенні форми, які виділяють токсини, кислоти і ферменти, які викликають запальну реакцію і порушують захисний шар слизової оболонки. На цій стадії запальний процес, який обмежується тканинами ясен, називається гінгівітом. Після того, як зубоясенні з'єднання виявляються в деяких місцях порушеними, потік мікробних утворень і токсинів без жодних перешкод потрапляє вглиб періодонтальної щілини. Руйнуються колагенові волокна; паталогічні зміни пошкоджують ясна, періодонтальні зв'язки і кістка - це і є періодонтит. Основною ознакою періодонтиту є утворення кишені - заглиблення між зубом і яснами. Ці кишені зазвичай достатньо складно або і зовсім не можливо очистити, і вони стають ідеальним середовищем для життєдіяльності анаеробних бактерій. Анаеробні бактерії, накопичуючись в пародонтальних кишенях в процесі своєї життєдіяльності, виробляють сірчані з'єднання, які можуть бути причиною розвитку неприємного запаху з роту.

Ксеростомія

Слина - особлива форма рідини, яка зволожує  рот, свого роду природній очищувач ротової порожнини. Очисна роль слини полягає в постійній механічному та хімічному очищенню порожнини рота від залишків їжі, мікрофлори, детриту та ін Вона діє як мастило для тканин і органів порожнини рота, зволожує їжу і полегшує ковтання. Тому при зниженні секреції слини знижуються всі її захисні механізми. Ксеростомія - зниження кількості слини. Вона може спостерігатися при захворюванні дихальних шляхів, коли при закладеному носі доводиться дихати через рот, який викликає його сухість. Сухість в роті буває тимчасовою або постійною. Тимчасова сухість рота відчувається вранці від  зниженого вироблення слини вночі. Постійна сухість рота це вже ксеростомія. Причинами ксеростомії може бути вік (секреція слини з віком знижується), медикаменти (від алергії, від простуди, від депресії, наркотики та ін.) У людей протягом тривалого часу страждають ксеростомією, частіше виникають карієс і пародонтальні захворювання, які в свою чергу призводять до неприємного запаху з рота. При постійній сухості в роті потрібно частіше пити воду, щоб підтримати в організмі і в ротовій порожнині необхідний рівень рідини.

Методи очищення язика

Очищення мови переслідує одну мету - видалити бактерії і залишки їжі, які скупчилися на поверхні язика. Для отримання хороших результатів потрібно намагатися очистити якомога більшу площу поверхні язика. Очистити язик можна за допомогою зубної щітки і пасти або за допомогою спеціальної ложки. Очищення язика проводять в напрямку від найвіддаленіших ділянок язика до його передньої поверхні. Рухи щітки слід здійснювати з незначним натиском. Зубна паста для очищення поверхні язика робить цей процес ефективніше, оскільки до її складу входять речовини, які мають антибактеріальні і нейтралізуючі сірчані з'єднання властивості. В арсеналі індивідуальних гігієнічних засобів порожнини рота окрім спеціальних щіток для очищення язика існують і спеціальні ложки, якими чистять поверхню язика. Чистки поверхні язика також проводять від заднього ділянки, поступово прямуючи до передньої поверхні. Спеціальні ложки для очищення язика можна придбати в аптеці.

Що таке рідкі очищувачі порожнини рота

Рідкі очищувачі призначені для полоскання порожнини рота. Вони краще чистять поверхню зубів, попереджають утворення зубного нальоту, освіжають порожнину рота. Рідкі очищувачі порожнини рота є однорідною прозорою рідиною, яка містить біологічно активні компоненти, мають певний запах і колір. Рідкі очищувачі, які містять двоокис хлору знижують концентрацію сірчаних сполук в роті, оскільки кисень, що звільняється при дії двоокису хлору, уповільнює розвиток бактерій. Рідким очисникам порожнини рота притаманне антибактеріальну властивість і властивість нейтралізувати сірчані з'єднання, які викликають неприємний запах з рота. Вони використовуються як полоскання порожнини рота після чистки зубів щіткою і язика спеціальною ложкою. Для запобігання неприємного запаху з рота, необхідно: часто і ретельно чистити зуби щіткою і ниткою; чистити зуби ниткою після кожного прийому їжі; використовувати очищувачі, які послаблюють активність тих летючих сірчаних сполук, які викликають неприємний запах.

м. Івано-Франківськ вул. Лепкого 47/б тел. 55-23-29 Розробка та підтримка
студія "Абріс-ком"
abris.com.ua