Стоматологічна практика ОРІС Стоматологія високих технологій
ГОЛОВНА ПОСЛУГИ НАШІ ЦІНИ АКЦІЇ КОНТАКТ БЕЗПЕКА ПРО НАС Питання та відповіді
Ласкаво просимо на наш сайт

"Що необхідно робити, щоб зуби не псувалися, і не було на них карієсу?"

Головна передумова розвитку карієсу - тривалий вплив на емаль і дентин зуба органічних кислот, які продукуються мікрофлорою порожнини рота. Отже, треба намагатися не допускати утворення щільного зубного нальоту, своєчасно видаляти м'який зубний наліт і залишки їжі з міжзубних проміжків. Щоб видалити щільний зубний наліт, треба чистити зуби двічі на день: вранці після сніданку і ввечері перед сном. І кожного разу не менше 3-4 хвилин! Користуватися краще зубною щіткою з щетиною середньої жорсткості.

Від м'якого зубного нальоту можна позбутися, якщо полоскати рот після кожного прийому їжі, а залишки їжі між зубами видаляти за допомогою зубочисток.

Мікрофлора в порожнині рота особливо інтенсивно розвивається у тих, хто віддає перевагу солодкій, жирніїй, борошняній, багатій на вуглеводи їжі. Перегляньте своє ставлення до десерту. Замість торта, тістечка або цукерки з'їжте яблуко. Це буде сприяти кращому очищенню зубів від залишків їжі, а також м'якого зубного нальоту. І постарайтеся в перервах між сніданком, обідом і вечерею "не перехоплювати" цукерку чи булочки. Набагато корисніше з'їсти морквину або яблуко.
Два рази на рік відвідуйте стоматолога. Дотримуватися цього правила особливо слід людям, схильним до карієсу, а також  тим, хто страждає різними хронічними захворюваннями. Також важливо, щоб кожна вагітна жінка відвідувала стоматолога, а батьки щорічно приводили до нього дітей в перші 3 роки після прорізування у них зубів, поки завершується дозрівання емалі

А ось періодично чистити зуби фторвмісною пастою корисно всім. Можна використовувати будь-яку фторпасту протягом тижня. У більш тривалому застосуванні її немає необхідності, так як за тиждень відбувається перенасичення емалі фтором і вона його більше не засвоює. Тому 3-4 тижні можна чистити зуби  іншою пастою (пасти краще використовувати різні), а потім знову тою, що містить фтор.

Якщо, незважаючи на всі вжиті заходи почне розвиватися карієс, треба обов'язково йти до лікаря!

 

 

м. Івано-Франківськ вул. Лепкого 47/б тел. 55-23-29 Розробка та підтримка
студія "Абріс-ком"
abris.com.ua